V posledním příspěvku jsme se věnovali výhodám propojení e-shopu s bazarem Modrého koníka a nabídli jsme vám návod, jak získat novou prodejní platformu, návštěvníky a zákazníky s minimem úsilí. V tomto článku najdete tip, jak si rychle a snadno zařadit inzeráty do kategorií, abyste zajistili jejich zobrazování v bazaru.

E-shopy, které mají aktivní balík PRO a jsou propojené s bazarem Modrého koníka přes XML feed, získávají přístup do rozšířeného rozhraní, ve kterém mohou spravovat všechny importované inzeráty.

Pokud máte Heuréka XML feed, je třeba přiřadit ke každému produktu vhodnou kategorii a všechny vlastnosti, jako například: velikost, barva, pro koho je produkt určen, jaký je to typ produktu, z jakého materiálu, o jakou značku se jedná apod. Tento mezikrok je nutný, protože kategorie a vlastnosti jsou u Heuréky jiné než naše. Pokud chcete, aby maminky váš produkt našly, je třeba mu přiřadit  všechny vlastnosti, protože často vyhledávají zboží i podle barvy, materiálu, značky atd. Pokud byste neměli vyplněné kategorie a vlastnosti nebo byste měli zboží zařazené nesprávné, maminky by váš produkt nenašly. Proto je vyplnění všech vlastností u nás v bazaru povinné.

Dali jsme si záležet na tom, abychom vám tento proces co nejvíce usnadnili, proto je možné přiřadit kategorie a vlastnosti k více produktům současně. Uděláte to jednoduše tak, že v rozšířeném rozhraní napíšete do vyhledávacího řádku nad inzeráty klíčové slovo, například „chrastítko“. Zobrazí se vám všechna chrastítka, která máte v nabídce, a můžete je hromadně zařadit do kategorie „Hračky“. Kategorizovač vám pak ihned automaticky zobrazí, které vlastnosti produktu je nutné pro hračky zadat (typ, materiál, pro holky/pro kluky/unisex). Vlastnosti můžete opět zadávat hromadně a změny potvrdíte. Inzeráty, které mají vyplněnou kategorii a všechny vlastnosti se začnou zobrazovat v bazaru. Takto jednoduše můžete najednou zařadit desítky produktů a nemusíte to dělat pro každý zvlášť.

Všechny kategorie a vlastnosti, které produktům přiřadíte, zůstanou vyplněné i po aktualizaci feedu, která probíhá každý den. Mohou se měnit pouze ostatní parametry, jako je cena, dostupnost zboží, fotka, popis produktu apod. Pokud tedy něco změníte ve svém e-shopu, na Modrém koníku se budou inzeráty nadále zobrazovat i se změnami, které jste provedli. Inzeráty nemusíte znovu zařazovat.

Pokud nemáte kapacitu na zařazování inzerátů ručně, můžete si vytvořit feed přímo podle našeho schématu. V tom případě se importované inzeráty zatřídí automaticky a všechny se hned začnou v bazaru zobrazovat. Zjistěte více zde.